ACP Blog

Roerige jaarwisseling

Het jaar 2012 is roerig van start gegaan. Reden genoeg om deze blog met een passende nieuwjaarswens  te beginnen. Een veiligere samenleving voor iedereen en in het bijzonder voor de collega’s die daar dagelijks aan bijdragen. Veel collega’s in dienst hebben het afgelopen weekend namelijk een zware jaarwisseling beleefd. Politiemensen zijn bekogeld met molotovcocktails, stenen en vuurwerk, met pepperspray bespoten, in het gezicht geslagen of 'gewoon' beledigd. Toenemende agressie tegen politiemensen en andere hulpverleners waarbij woorden soms te kort schieten. Een onderwerp dat daarom ook in 2012 hoog op de vakbondsagenda van de ACP zal blijven staan.

Politiemensen en collega’s van andere hulpdiensten worden immers regelmatig geconfronteerd met agressie en geweld. Dit vergt veel van de fysieke en mentale weerbaarheid van collega’s. Daarom maakt de ACP al geruime tijd werk van dit onderwerp. Zo hebben wij de afgelopen jaren verschillende initiatieven ontwikkeld, zoals een tienpuntenplan om agressie en geweld tegen politiemensen aan te pakken. Acht punten uit dit plan zijn inmiddels gerealiseerd. De jaarwisseling van afgelopen weekend toont echter aan dat er nog een lange weg is te gaan.

Elk goed initiatief is daarbij welkom. Zo steunt de ACP ook de actie ‘Handen af van onze hulpverleners’, de nieuwste campagne van Stichting Ideële Reclame (SIRE) die vorige week werd gelanceerd. Een goed initiatief, waarmee dit serieuze en belangrijke onderwerp breed onder de aandacht van een groot publiek wordt gebracht. Bewustwording is immers een eerste stap naar verandering. Meer over deze SIRE-campagne is te lezen op de actiewebsite www.handenaf.nl. Hier kan je bijvoorbeeld ook een petitie tegen geweld ondertekenen, mogelijke oplossingen aandragen en hulpverlenende collega’s een hart onder de riem steken. Een website om zeker even te bezoeken.

terug

Agenda

« januari 2012»
Z M D W D V Z
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Laatste blogs

11.05.2012 16:05
Tijd voor stappen

26.04.2012 17:43
24/7 Loket Politie

16.04.2012 17:23
Snapt u het nog?

04.04.2012 13:23
Oog voor de toekomst

Archief

  • 2012
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli

Kopieer deze link in je RSS Reader

RSS 0.91Blogs
RSS 2.0Blogs
 
Onze bloggers
Gerrit van de Kamp, voorzitter

Geeft zijn visie op de polder, de vakbond en de actualiteit.

Ronald Jacobs, CBB'er

Is als executief politieman voor twee jaar gedetacheerd bij de ACP.

Wout Jongman, regiobestuurder

De ogen, oren en mond van de politievakbond ACP (Leusden) in de regio's.

Jasper Achterbergh, online marketeer

Blogt over websites, social media en online-topics.