Deze website maakt gebruik van cookies voor statistiek-doeleinden. Gaat u hiermee akkoord? Ja Nee

ACP Blog

25.10.2012

Robuust

Diverse partijen, zo ook de vakbonden, hebben de afgelopen periode hun advies gegeven over het inrichtings- en realisatieplan Nationale Politie. De adviezen liegen er niet om. In grote lijnen zijn de verschillende partijen het met elkaar eens. Het fundament van het inrichtingsplan is onvoldoende. Aan de hand van de metafoor van een huis, heeft ook de ACP op de voorgestelde plannen gereageerd. Conclusie is dat het al mis gaat met de heipalen (cultuur en leiderschap) en het fundament. Om over de muren van het huis nog maar te zwijgen.

Eén van de zorgpunten die ik wil uitlichten, is de invulling van de robuuste teams. Ik heb eerst maar eens in het woordenboek opgezocht wat het woord ‘robuust’ precies betekent. In Van Dale staat het als volgt omschreven: sterk, stevig gebouwd en krachtdadig. Voor de robuuste teams is gekozen voor een ratio 1:7. Dit houdt in dat er 7 fte’s nodig zijn om 24 uur per dag, 7 dagen in de week een medewerker ter beschikking te hebben.

Uit een aantal toetsingen, zowel intern als extern, is gebleken dat dit aantal volstrekt ontoereikend is voor alle taken die in een basisteam moeten worden verricht. Denk aan de ME, evenementen, onderzoek, noodhulp, IBT, etc. Het is noodzakelijk de ratio te verhogen naar 1:10. Er is dus een ingrijpende ophoging van de hoeveelheid personeel nodig om de robuuste basisteams echt robuust te maken. Als dat niet gebeurt, is de basis van het politiewerk (met name de regionale en lokale prioriteiten) niet uit te voeren. Het eerste wat daarbij in mij opkomt, is de vraag ‘wat gaan we dan niet meer doen?’ Gaan we dan eindelijk eens keuzes maken over wat we wel en niet gaan doen? Of blijven we doorgaan met de huidige werkwijze ‘gewoon alles willen doen’?

Om mij heen hoor en zie ik dat we letterlijk en figuurlijk uitgeput beginnen te raken. In die zin dat collega’s moe zijn. Moe van de toenemende roosterdruk met als gevolg toenemende werkdruk, omdat er onvoldoende personeel is om de gaten te vullen. Een voorbeeld uit de dagelijkse praktijk: een collega in de noodhulp meldt zich ziek met als gevolg dat een leidinggevende geruime tijd bezig is om deze collega te kunnen vervangen. De rek op de eenheden is er vaak volledig uit!

Mij is duidelijk geworden dat we met de komst van de Nationale Politie niet hoeven te rekenen op een ophoging van het personeel. Waar blijven we dan met onze robuuste teams? Sterk, stevig gebouwd en krachtdadig? En hoe zit het met de veiligheid van de collega’s? Alleen met het verhogen van de ratio kan de veiligheid van mijn collega’s in de teams en daarmee ook de veiligheid van de burgers beter worden gewaarborgd. Ik kan maar één conclusie trekken. De ratio 1:7 is volstrekt ontoereikend en onverantwoord. Mijn boodschap aan de  korpsleiding en de politiek is dan ook als volgt: robuuste basisteams moeten sterk, stevig gebouwd en krachtdadig zijn!

terug

Agenda

« oktober 2012»
Z M D W D V Z
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Laatste blogs

16.05.2013 18:15
Dé brief

13.05.2013 15:36
Matching LFNP

01.05.2013 12:00
Kroning tot koning

26.04.2013 15:06
Vertrouwen

Archief

  • 2013
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2012
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2011
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli
    • juni
    • mei
    • april
    • maart
    • februari
    • januari
  • 2010
    • december
    • november
    • oktober
    • september
    • augustus
    • juli

Kopieer deze link in je RSS Reader

RSS 0.91Blogs
RSS 2.0Blogs
 
Onze bloggers
Gerrit van de Kamp, voorzitter

Geeft zijn visie op de polder, de vakbond en de actualiteit.

Ronald Jacobs, CBB'er

Is als executief politieman gedetacheerd bij de ACP.

Wout Jongman, regiobestuurder

De ogen, oren en mond van de politievakbond ACP (Leusden) in de regio's.

Jasper Achterbergh, online marketeer

Blogt over websites, social media en online-topics.