Petitie voor rechtvaardige beloning politiemensen

Het Platform Bezorgde Dienders is een petitie gestart om minister Opstelten van Veiligheid & Justitie op te roepen zorg te dragen voor een rechtvaardige beloning voor politiemensen. De mensen die de minister zegt te waarderen om hun zware beroep.

Het Platform Bezorgde Dienders heeft zich ten doel gesteld bij te dragen aan verbeteringen in de werkprocessen die, door bureaucratie en slecht functionerende ICT, het goede  politiewerk in de weg staan. Daarnaast maken de collega’s van het platform zich sterk voor het feit dat voldoende handjes noodzakelijk zijn om het politiewerk goed te kunnen doen. De ACP werkt al sinds de oprichting samen met de leden van het platform en ondersteunt deze actie. Klik hier om de petitie te ondertekenen.


Door: Martijn Pilon, regiobeheerder

11/01/12 09:28


Breng uw stem uit...
Waardering: 3.8 van 5. 15 stem(men).
Klik op de waarderingsbalk om dit onderdeel te waarderen.

Spelregels voor het achterlaten van een reactie:

> Let op: ook burgers zien jouw reactie, houdt rekening met je voorbeeldfunctie.
> Behandel de ander zoals je zelf behandeld wilt worden.
> Verwacht je een reactie van op jouw mening of opmerking? Mail ons
> Vinden wij dat een reactie kwetsend is, dan verwijderen wij deze.

Willem, 06-01-70 14:41:
Dames en heren collegae, wij doen echt iets verkeerd. Wij staan dag en nacht klaar voor de samenleving, helpen waar nodig en treden handhavend op. Vaak keihard werken aan een rechtvaardigere samenleving en het maatschappelijk veiligheidsgevoel. Dat doen we voor een heel basaal salaris en karige vergoedingen voor piket en onregelmatigediensten. De publieke opinie heeft niet veel op met het politieaparaat vanwege de politieke besluitvorming van de afgelopen jaren als het gaat om bonnenquota etc.
Heeft iemand al eens gekeken hoe ze dat bij de brandweer doen. Mensen helpen en redden. Positief imago om dat ze je altijd komen helpen levert ook nog eens een fuwa systematiek op die stelselmatig altijd een schaal (of 2) meer oplevert dan vergelijkbare functies bij ons. Om maar niet te spreken over de piketvergoeding van 10 of 16 procent van hun uurloon. En wij, 1 hele euro per uur. Politiejongens en meisjes wakker worden!!!!
Civilian, 06-01-70 07:34:
Met alle respect voor de man in uniform die zijn medemens ten dienst wil zijn, maar met acties als 'preventief' fouilleren in horeca gelegenheden kun je goodwill wel vergeten.
Nederland is een belastingboerderij geworden, en iedereen is vee, schapen die worden geschoren en herdershonden die de schapen in toom houden, beide bestaan voor het nut van de belastingboer.
Ik begrijp heel goed dat dienders gewoon hun werk doen en orders uitvoeren, maar bedenk dat befehl ist befehl precies dat betekent, het doen wat je gezegd wordt zonder na te denken over welke rol dit in een groter geheel vormt.

Agenten dienen de vrijheid van onschuldige burgers te beschermen en niet zich laten gebruiken door omhooggevallen oplichters die zich achter een complex net van wetten verschuilen.
Eerlijkheid heeft niet zulke complexe wetten nodig, oplichting heeft complexiteit nodig om het onrecht te verhullen.
Kees, 05-01-70 07:49:
Geheel met eens. POlitie moet beloond worden.
Voor mijn part gaan we net als bij de vorige onderhandelingen weer staken.
Henk, 05-01-70 07:41:
Natuurlijk zijn er veel politiemensen die financieel moeilijk zitten doch hard acties zoals de zaak platgooien is voor mij geen optie. Andere acties zullen heel goed overdacht moeten worden want de burger moet vooral niet de dupe worden willen we enige gooodwil kweken.
Jan, 05-01-70 07:19:
Ik kan mij geheel vinden in de opmerking van Henk. Harde actie.
Eddy, 05-01-70 06:58:
Het is met Den Haag altijd hetzelfde liedje. Ze willen voor een dubbeltje op de eerste rang zitten en voor loonsverhoging van ambtenaren is de kas altijd leeg.
Betaal ze weinig dan blijven ze scherp is hun motto!
Gert, 05-01-70 05:33:
Ik ben het met Nico eens. Laten we niet gaan verzanden in onderling gekonkel maar de gelederen gesloten houden. Als je het onderling al oneens bent hoe kan je dan een minister overtuigen. De neuzen moeten dezelfde kant op en dat is ongeacht rang, executief en ATH personeel. Go for it
Frans, 05-01-70 05:16:
Ik merk in de gesprekken van collega's om mij heen dat vooral de eenverdieners bijvoorbeeld na echtscheiding het heel zwaar hebben en bang zijn voor de toekomst.
Ik ben het met Henk hierboven eens dat Opstelten van zachte acties lange onderhandelingen of ondertekende petities niet wakker zal liggen. Opstelten is voor ons een gevaarlijke bestuurder omdat hij de indruk wekt betrokken te zijn met ons werk en waardering te hebben voor "zijn"dienders. In de praktijk blijft het bij verbale ondersteuning.
Toch moeten we de petitie ondertekenen en actie gaan voeren. Hierbij moeten we wel zorgen de publieke steun niet te verliezen.
Nico, 05-01-70 04:54:
@Jos. Je schrijft het volgende: "ministers kom uw afspraken nu eens na en kort niet op politie personeel ONDER SCHAAL 8 deze mensen hebben in het verleden al genoeg in geleverd."
Ik ben schaal 8 dus ik mag wel gekort worden? Heb ik niet ingeleverd toen ik schaal 7 en schaal 6 was? Ik zal de lijst met wat mij is afgenomen (b.v. pensioen na 40 jaar) de afgelopen 39 jaren maar niet vermelden.......
En er zijn zat schalen 9 en hoger die in het verleden ook aardig hebben ingeleverd hoor. Ook een groot aantal van hen zijn ooit 6/7/8 geweest.
Het trekken van welke grens dan ook is heel onaardig en erg onverstandig. En in de meeste gevallen onterecht.
Ik vraag mij trouwens af of de huidige schalen 6, en voor een deel de jonge(!) schalen 7, überhaupt wel hebben ingeleverd. Volgens mij zijn alle dienders die in dienst zijn gekomen na de 80'er jaren bij een baas gaan werken die al hele slechte arbeidsvoorwaarden had? En die hebben er weliswaar niets of weinig bijgekregen. Maar of die groep veel is afgenomen......?
Ik stel voor om gezamenlijk te blijven optrekken naar ONS doel. Betere arbeidsvoorwaarden voor IEDEREEN bij de politie. Ongeacht schaal en status (executief/ATH)
Grz Nico
Rens, 05-01-70 03:46:
Het wordt gewoon tijd dat we het strengere beleid dat we geacht worden toe te passen op straat eens gaan toepassen op Ivo, want anders gaat hij toch niet naar ons luisteren en zitten we straks op een houtje te bijten en raken we steeds (financieel) gefrustreerder. Dit MOETEN we gewoon doorbreken en de boel eens lekker op z'n kop zetten door een super duidelijk signaal af te geven door de zaak plat te leggen.
Niks geen gedoog, gesus of wat dan ook, maar de stekker (even) eruit...
Voeg reactie toe

* - verplicht veld

*




*
 

Poll

Hervatte onderhandelingen CAO Politie

De onderhandelingen met de werkgever over een CAO Politie zijn weer hervat. Wat vind jij?

 

Inkomensquiz: doe mee!

 

Laatste blogs

Gerrit van de Kamp
11.05.2012 16:05
Tijd voor stappen

Arthur van der Vlies
26.04.2012 17:43
24/7 Loket Politie

Gerrit van de Kamp
16.04.2012 17:23
Snapt u het nog?

Gerrit van de Kamp
04.04.2012 13:23
Oog voor de toekomst