Dit betekent dat als een ACP-lid het werk neerlegt om actie te kunnen voeren en daardoor door de werkgever gekort wordt op het salaris, hij/zij een uitkering ontvangt. Kies je er deze week nog voor om ACP-lid te worden, dan heb jij ook als nieuw lid recht op een stakingsuitkering.
Als grootste en sterkste politievakbond komt de ACP op voor de gezamenlijke en persoonlijke belangen van politiemensen. Het ACP-lidmaatschap geeft recht op een groot aantal diensten, producten en voordelen. Eén van de meest in het oog springende diensten van de ACP is het afsluiten van de CAO Politie, waarbij afspraken worden vastgelegd over de arbeidsvoorwaarden van iedereen die bij de politie werkt. Het gaat bijvoorbeeld om afspraken over het salaris en afspraken met betrekking tot vakantie en verlof.
De ACP is een vereniging. Dat wil zeggen dat alle leden op hun eigen manier hun steentje bijdragen. De één doet dit door alleen de contributie te betalen, de ander door actief deel te nemen aan de activiteiten van de vereniging. Zo is er een groot aantal leden dat zich inspant om de CAO-onderhandelingen en de mogelijke acties tot een succes te maken. Als vereniging zorgt de ACP voor een ‘spaarpot’, waaruit leden die namens de gehele achterban van de ACP staken een uitkering betaald krijgen. Dat sparen gebeurt in een periode van jaren. Uiteraard is iedereen van harte welkom om lid te worden van de ACP. Kies je er voor om je vóór 20 februari 2012 aan te melden, dan kun je eventueel gebruikmaken van een stakingsuitkering. Politiemensen die na 20 februari 2012 lid worden van de ACP, hebben helaas geen recht op een stakingsuitkering.
Voor meer informatie over het lidmaatschap van de ACP kun je terecht bij één van je collega’s die al lid is. Hij of zij kan jou via www.acp.nl/actie als ACP-lid aanmelden. Zelf aanmelden kan via het inschrijfformulier op de site van de ACP: www.acp.nl/lid-worden.
14/02/12 12:15
> Let op: ook burgers zien jouw reactie, houdt rekening met je voorbeeldfunctie.
> Behandel de ander zoals je zelf behandeld wilt worden.
> Verwacht je een reactie van op jouw mening of opmerking? Mail ons
> Vinden wij dat een reactie kwetsend is, dan verwijderen wij deze.