Deze website maakt gebruik van cookies voor statistiek-doeleinden. Gaat u hiermee akkoord? Ja Nee

Nieuwe maatregelen terugdringing bureaucratie

Minister Opstelten van Veiligheid en Justitie (V&J) heeft de Tweede Kamer deze week op de hoogte gebracht van de voortgang van het plan van aanpak om de bureaucratie bij de politie terug te dringen. Daarbij is ook aandacht voor nieuwe maatregelen. “Er is nog een lange weg te gaan, maar de nodige eerste stappen zijn gezet. Goed dat er is geluisterd naar politiecollega’s die vanuit de eigen expertise de afgelopen jaren verschillende verbeterpunten hebben aangedragen”, aldus ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp.

Zo wil de minister onder meer de papieren bekeuring afschaffen om de administratieve last bij de politie te verminderen. Hij stelt voor dat politiemensen op straat een handcomputer krijgen, zodat ter plekke benodigde gegevens kunnen worden ingevoerd van iemand die een overtreding maakt. Deze gegevens gaan vervolgens digitaal naar het Centraal Incassobureau dat een acceptgiro verstuurt. Het enige dat je je hierbij mogelijkerwijs nog kunt afvragen, is of er naast een vuurwapen, munitiehouder, wapenstok, pepperspray en handboeien aan de koppel nog wel ruimte is voor een handcomputer. Het wetsvoorstel is naar de Tweede Kamer gestuurd. Stemt de Tweede Kamer in met het voorstel, dan zal de maatregel naar verwachting op 1 januari 2014 ingaan.

Werkvloer

De ACP drukte er twee jaar geleden al op dat de enorme bureaucratie bij de politie moet worden teruggedrongen. Mede op basis van input van leden heeft de ACP verschillende aandachtspunten gegeven aan minister Opstelten. Van de Kamp: “De Tweede Kamer moet zich nog uitspreken over de voorgestelde maatregelen, maar het is een begin. Het toont aan dat de minister de enorme bureaucratie bij de politie en de effecten daarvan serieus neemt en heeft geluisterd naar de collega’s op de werkvloer. Wij verwachten dat er ook zo goed naar de individuele collega’s wordt geluisterd als het gaat om andere belangrijke onderwerpen die invloed hebben op het werk van politiemensen, zoals de Nationale Politie."

Voortgang

Benieuwd naar de brief die minister Opstelten aan de Tweede Kamer heeft gestuurd waarin meerdere nieuwe maatregelen worden benoemd? Deze is onderaan dit artikel als pdf-bestand te downloaden.


Door: Team communicatie

30/08/12 19:30


Breng uw stem uit...
Waardering: 3.0 van 5. 7 stem(men).
Klik op de waarderingsbalk om dit onderdeel te waarderen.

Spelregels en meer

> Verscherpte spamfilters weren helaas soms ook 'normale' berichten. Excuses voor overlast. Meer weten? Klik hier. Ons uw reactie mailen kan ook.
> Let op! Ook burgers lezen jouw reactie, houd rekening met je voorbeeldfunctie.
> Behandel iedereen zoals je zelf wilt worden behandeld.
> Een reactie van ons op jouw mening of opmerking? Mail ons!
> Vinden wij dat een reactie kwetsend is, dan wordt deze verwijderd.

kees, 31-08-12 22:53:
Het leuke is dat aan de eene kant de administatieve lasten minder worden, maar aan de andere kant er weer nutteloze lasten bijkomen. Lood om oud ijzer dus.
Voeg reactie toe

* - verplicht veld

*




*
 

Poll

Verplaatsingen

‘Op mijn afdeling worden al collega’s verplaatst, vooruitlopend op de reorganisatie.’

 
 

Laatste blogs

16.05.2013 18:15
Dé brief

13.05.2013 15:36
Matching LFNP

01.05.2013 12:00
Kroning tot koning

26.04.2013 15:06
Vertrouwen