Naar aanleiding van de uitkomsten van de enquête heeft er op 23 maart een eerste gesprek plaatsgevonden tussen de Regionale Raad, een afvaardiging van de werkorganisatie ACP in Leusden en de korpschef van Noord-Holland Noord. Uit dit gesprek is gebleken dat het beeld van de korpsleiding en ACP-leden niet overeenkomt. Om antwoord te krijgen op de vragen die zijn ontstaan, is de ACP onlangs weer in gesprek gegaan met leden in alle lagen van de organisatie.
Daarnaast is de Regionale Raad begonnen met het monitoren van de keuzes die worden gemaakt in de regio. Een voorbeeld hiervan is de inzet van politiemensen bij grootschalige incidenten, zoals de duinbranden om en nabij Schoorl deze maand. Zulke incidenten vreten capaciteit. Het vraagt immers niet alleen om opsporinginzet, ook noodverordeningen en toezicht in de openbare ruimte vereisen inzet en handhaving.
Verder zal het korps in overleg met de Ondernemingsraad een aantal acties in gang zetten om verbeteringen aan te brengen als het gaat om het benutten van de professionaliteit van politiemensen. De ACP zal de stappen van het korps uiteraard blijven volgen en daar waar nodig ondersteunen.
Ondertussen zijn de voorbereidingen voor de nationale politie in volle gang. Op 24 maart heeft minister Opstelten van Veiligheid en Justitie bekendgemaakt hoe de sterktecijfers voor de noordelijke regio’s er uitzien. Hoewel voor Noord-Holland Noord een stijging van 85 fte is voorzien, moeten de korpsen die straks worden samengevoegd een groter aantal inleveren. Het is dus nog maar de vraag in hoeverre de stijging van fte nu een positief effect zal hebben op de roosterdruk in Noord-Holland Noord. De Regionale Raad zal met de OR-raadsleden van de ACP optrekken om de verwachtte effecten in kaart te brengen en daarmee de gevolgen voor werk- en roosterdruk voor personeel.
De ACP zal de komende tijd informatie van leden blijven verzamelen. Dat wil zij zorgvuldig doen om professioneel en gefundeerd de belangen van haar leden te kunnen behartigen. Hoewel veel collega’s de ACP al van informatie hebben voorzien, is dat nooit te veel. De ACP verzoekt haar leden dan ook om verhalen te blijven delen met de vakbond. Hoewel het nog enige tijd in beslag zal nemen, hoopt de ACP op afzienbare termijn een compleet beeld te hebben.
24/05/11 13:03