Werkbezoek Zeeland in teken van ‘Packagedeal’

Collega's Zeeland stemmen vóór de packagedeal.

De ACP brengt regelmatig een werkbezoek aan de verschillende politieregio’s, om op de hoogte te blijven van wat er speelt op de werkvloer. ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp en regiobestuurder Johan Kerbel waren woensdag 20 januari te gast in Zeeland. Het bezoek stond in het teken van de packagedeal.

Het was nog in de vroege uurtjes toen Gerrit en Johan in hun auto stapten op weg naar de Zeeuwse plaatsen Terneuzen, Middelburg en Vlissingen. Daar werden zij verwelkomd door collega’s die vooral meer duidelijkheid wilden hebben over de packagedeal. Maar ook over onderwerpen als het landelijk functiehuis en BVH werd gesproken.

Kwaliteit politie Zeeland
De Zeeuwse collega’s spraken ook hun zorgen uit over de positie van de politie Zeeland in de discussie over het politiebestel. Er doen inderdaad verhalen de ronde dat Zeeland ingelijfd zou worden door Midden- en West-Brabant. Volgens Gerrit is hier vooralsnog geen sprake van en zouden collega’s ook een andere draai aan dit verhaal kunnen geven. “Het zegt iets over de kwaliteit van de politie Zeeland. Deze is hoogstaand.”

Storm in een glas water
Verder werd er, vooral op het politiebureau in Middelburg, uitvoerig gesproken over een artikel dat diezelfde ochtend in het AD stond. De krant kopte met ‘Politie Zeeland in de knel door bezoek Koninklijke familie’. Het kwam er in het kort op neer dat het Zeeuwse politiekorps niet de capaciteit heeft om het bezoek van de Koninklijke familie op 30 april aan Middelburg en Wemeldinge in goede banen te leiden. Voorzitter van de Regionale Raad en teamchef van Middelburg Henk Rutgers is op Koninginnedag operationeel chef en daardoor nauw betrokken bij de voorbereidingen. Hij heeft dus goed zicht op de organisatiekant en wees dit verhaal meteen van de hand. “Het is slechts een storm in een glas water”, aldus Rutgers.

Ledenraadpleging
De dag, door de ACP als intensief maar waardevol ervaren, werd in het IBT-centrum in Vlissingen-Oost afgesloten met een ledenraadpleging over de packagedeal. Hierbij waren de Zeeuwse districten goed vertegenwoordigd. Nadat Gerrit de packagedeal duidelijk uiteengezet had, was het moment van de stemming aangebroken. Rutgers stelde zijn collega’s de prangende vraag: “Willen de collega’s die de packagedeal steunen hun hand opsteken?” De uitkomst was helder. De meerderheid zei er vertrouwen in te hebben en daarmee heeft Zeeland zijn stem uitgebracht vóór de packagedeal. Tijdens de Algemene Vergadering aanstaande woensdag valt het definitieve besluit of er wel of niet een akkoord komt. “Wij komen in ieder geval met vier collega’s uit Zeeland van wie er drie stemrecht hebben”, waren de afsluitende woorden van Rutgers.


Door: Yvonne de Groot

26/01/10 10:08


Breng uw stem uit...
Nog niet gewaardeerd. Geef als eerste een waardering!
Klik op de waarderingsbalk om dit onderdeel te waarderen.
Geen reacties
Voeg reactie toe

* - verplicht veld

*




*
 

Laatste blogs

18.05.2012 10:05
Voldoende perspectief

11.05.2012 16:05
Tijd voor stappen

26.04.2012 17:43
24/7 Loket Politie

16.04.2012 17:23
Snapt u het nog?