ACP | Politievakbond ACP

Leden AV blikken terug en kijken vooruit

Ongeveer 200 leden kwamen 16 december 2015 bijeen in Nijkerk voor de Algemene Vergadering van de ACP. Voorzitter Gerrit van de Kamp begon met een voor alle aanwezige politiemensen teleurstellende mededeling: “Ik weet dat iedereen daar op zit te wachten, maar ik kom jullie hier vandaag helaas niet de nieuwe CAO Politie presenteren.” Wel kregen de aanwezige collega’s een korte uitleg over de stand van zaken. Niet alleen over de CAO(-onderhandelingen), ook over het LFNP, de reorganisatie bij de Nationale Politie, Stichting Leden voor Leden, de toekomst van de vereniging en het ledenonderzoek van dit jaar.

De dag begon met een toespraak van Prof. Dr. Dr. C.J.C.F. Fijnaut, criminoloog en hoogleraar rechtsvergelijking aan de universiteit Tilburg. Hij gaf een verhandeling over de geschiedenis en de huidige ontwikkelingen bij de Nationale Politie, die bij de ACP-ers in de zaal zeer in de smaak viel.

CAO Politie

Op de agenda van deze AV stonden behalve de standaard onderwerpen, zoals het jaarverslag 2014 en de (meer)jarenbegroting, uiteraard ook actuele thema’s zoals de CAO. De afgelopen maanden stonden in het teken van de onderhandelingen en acties om te komen tot een rechtvaardige nieuwe CAO Politie. De aanwezige leden op de AV waren dan ook erg benieuwd naar de actuele stand van zaken. Van de Kamp: “De onderhandelingen worden gevoerd langs de lijn van de aanbevelingen van CAO-verkenner Borstlap. Wij doen er alles aan om voor de feestdagen tot een resultaat te komen. Zodra er nieuws is, horen jullie dat meteen.”

LFNP en reorganisatie

Tijdens de AV was ook aandacht voor het gelopen LFNP-traject, waarbij meer dan 1250 leden zijn ondersteund door juristen van de ACP. Coördinator individuele belangenbehartiging Miranda Scheggetman vertelde dat leden over het algemeen tevreden zijn over de inzet en dienstverlening van de ACP, zo blijkt uit een enquête en gesprekken – mede met het oog op de reorganisatie – onder leden die een LFNP-zaak hadden lopen. Als het gaat om de huidige reorganisatie binnen de Nationale Politie hebben al honderden leden contact opgenomen met de ACP met vragen of het verzoek om ondersteuning. Er is waardering voor de manier waarop de ACP haar leden in dit traject weer bijstand verleent.

Stichting Leden voor Leden

Behalve via de juridische weg krijgen leden ook ondersteuning vanuit Stichting Leden voor Leden die leden bijstaat in moeilijke situaties op het werk of in de privésfeer. Denk hierbij aan een goed gesprek, een luisterend oor en hulp bij financiële vragen. Tijdens de AV werd een tipje van de sluier opgelicht over wat de stichting inmiddels voor tientallen leden heeft kunnen betekenen. In 2016 wil Stichting Leden voor Leden nog meer collega’s bereiken, zodat deze collega’s hun weg zullen vinden en de hulp kunnen krijgen die ze nodig hebben. Als het gaat over de reorganisatie binnen de Nationale Politie: Kom je door de reorganisatie ver van familie en vrienden te wonen? Zit je opeens in een lagere loonschaal en kun je niet meer verder groeien? Of heeft het voorgenomen besluit reorganisatie voor jou andere vervelende gevolgen? De collega’s van Stichting Leden voor Leden praten er graag met je over.

Een veranderende wereld

Oud dagelijks bestuurder van de ACP Wiep van der Pal stond tijdens de AV stil bij een veranderende wereld. Van der Pal is verantwoordelijk voor het project ‘ACP 2020’, een werkgroep die nadenkt over de toekomst van de vereniging ACP. Hij nam de aanwezigen mee in deze zoektocht en benadrukte dat het uiteindelijk de leden zijn die de toekomst van ‘onze club’ bepalen. Wat duidelijk werd uit zijn verhaal, is dat we in een tijdperk van (constante) verandering leven. Als de wereld verandert, wat vraagt dat dan van onze vereniging? Op welke manier blijven we aansluiting vinden bij (toekomstige) politiemensen en voor hen dingen doen die van belang zijn? De komende maanden zullen we hierover nog vaak met elkaar in gesprek zijn.

Ledenonderzoek

De AV werd afgesloten met het resultaat van het ACP ledenonderzoek waaraan zo’n 3.000 leden dit jaar meededen. Daaruit blijkt dat leden tevreden zijn over de ACP en wat zij voor haar achterban doet. Voor de inzet op een aantal grote dossiers, zoals het LFNP, krijgt de ACP van deze leden gemiddeld een 7,2. Absoluut geen reden om op onze lauweren te rusten, maar zoals het externe onderzoeksbureau ons meegeeft: wel iets om trots op te zijn. Dat geldt ook voor onze vrijwillige medewerkers die zich keihard inzetten voor de belangen van ACP-leden!

Terug naar overzicht

De ACP biedt leden juridische hulp zodat je bij problemen over werk en inkomen verzekerd bent van rechtshulp. Je kunt ook gebruikmaken van de uitgebreide dienstverlening en diverse ledenvoordelen


Ook reageren?

Log hieronder in met je e-mailadres of lidnummer en je wachtwoord. (Hulp bij inloggen)

  • Houd rekening met je voorbeeldfunctie: ook burgers lezen jouw reactie.
  • Behandel iedereen met respect.
  • Kwetsende of aanstootgevende reacties worden verwijderd.
  • Heb je vragen? Mail ons.

 

Wij maken gebruik van cookies om je een optimale gebruikerservaring aan te bieden. We maken gebruik van analytisch cookies om de website en dienstverlening te kunnen verbeteren en cookies van externe partijen. Lees voor meer informatie onze  privacy statement . Klik op de accepteer button om de cookies te accepteren.