ACP | Politievakbond ACP

Onderhandelaarsakkoord pensioen: ACP legt leden negatief advies voor

In een eerste bijeenkomst heeft de ACP gisteren (woensdag 29 oktober) in Den Haag de uitkomsten van de onderhandelingen in de Pensioenkamer voorgelegd aan haar achterban. ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp: “De uitkomsten van de onderhandelingen betekenen niet alleen een verslechtering van de pensioenen, het pakt voor politiecollega’s extra nadelig uit. De gevolgen voor sectorale afspraken zijn groot. Wij leggen het onderhandelaarsakkoord daarom met een negatief advies voor aan onze leden.” Volgende week houdt de ACP nog twee informatiebijeenkomsten. Daarnaast kunnen leden zich via een digitale peiling tot en met 4 november uitspreken over het onderhandelaarsakkoord.

De afgelopen maanden is er door ambtenarencentrales en overheidswerkgevers onderhandeld over de vraag hoe de ABP-regeling zal worden aangepast aan de wetswijzigingen. Lees het gerelateerde nieuws onderaan dit artikel. Het gaat om forse bezuinigingen van het kabinet die hoe dan ook leiden tot versobering van de pensioenregeling. “De pijn van de bezuinigingen gaan mensen nu echt voelen”, aldus Gerrit van de Kamp.

Wrang

Van de Kamp: “Behalve de opgelegde versoberingen hebben de onderhandelaars er ook voor gekozen om de VPL-regeling aan te pakken. Met het geld dat dit oplevert wordt het nabestaandenpensioen verbeterd. Achterliggend idee is dat dit vervolgens kan worden uitgeruild voor ouderdomspensioen, zodat het ouderdomspensioen hoger wordt. Voor politiecollega’s is dit echter geen verbetering. Wij hebben dit immers al geregeld voor onze sector. Wrang is dan dat juist politiemensen de gevolgen van de verslechtering van de VPL-regeling ondervinden. Dit is dan ook de belangrijkste reden voor ons om het onderhandelaarsakkoord met een negatief advies voor te leggen aan onze leden.”

Salarisverhoging?!

Verder zijn er in het onderhandelaarsakkoord afspraken gemaakt over het opbouwpercentage en het bedrag waarover je pensioen opbouwt. Daarnaast is geregeld dat uitkeringen van het nabestaandenpensioen en arbeidsongeschiktheidspensioen voortaan doorlopen tot de AOW-leeftijd. Nu worden deze uitkeringen tot 65 jaar verstrekt. Het resterende premievoordeel voor de werkgever wordt doorgeschoven naar de cao-tafel. “Let wel, dit is geen salarisverhoging maar geld dat je nu op een andere manier krijgt. Feitelijk betalen overheidswerknemers deze ‘verbetering’ uit eigen zak met een slechtere pensioenregeling. Zoals onze leden zelf zeggen, de bekende sigaar uit eigen doos”, aldus Van de Kamp.

Informatiebijeenkomsten en digitale ledenpeiling

Op 5 november neemt het Bondsbestuur van de ACP een definitief standpunt in. Dit doet zij op basis van de reacties van collega’s tijdens de informatiebijeenkomsten en de uitkomsten van een digitale ledenpeiling. ACP-leden kunnen deelnemen aan deze peiling door in te loggen op het extranet van de ACP. De eerste bijeenkomst vond dus afgelopen woensdag plaats. ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp schreef er een blog over. De volgende bijeenkomsten staan nog gepland:

 • Maandag 3 november 2014 van 14.00-16.00
  Zwolle – Nieuwe Buitensociëteit
  Stationsplein 1
 • Dinsdag 4 november 2014 van 15.00-17.00
  Eindhoven – Auditorium Politieacademie
  Vijfkamplaan 31

Om een inschatting te kunnen maken van het aantal aanwezigen, willen we je vragen om je alvast aan te melden. Heb jij je nog niet aangemeld, maar wil je wel graag een van bovenstaande bijeenkomsten bijwonen? Stuur dan een e-mail naar vereniging@acp.nl en vermeld daarin je naam en de bijeenkomst (datum) waarvoor je je wilt aanmelden.

Videoboodschap en relevante downloads

In onderstaande videoboodschap geeft ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp een nadere toelichting op het onderhandelaarsakkoord en het standpunt van de ACP. Het akkoord zelf, voorbeeldberekeningen en een nadere toelichting op de VPL-afspraken kun je onderaan dit artikel downloaden.

Deze content is geblokkeerd. Accepteer cookies om deze content te bekijken.

Terug naar overzicht

De ACP biedt leden juridische hulp zodat je bij problemen over werk en inkomen verzekerd bent van rechtshulp. Je kunt ook gebruikmaken van de uitgebreide dienstverlening en diverse ledenvoordelen


Ook reageren?

Log hieronder in met je e-mailadres of lidnummer en je wachtwoord. (Hulp bij inloggen)

 • Houd rekening met je voorbeeldfunctie: ook burgers lezen jouw reactie.
 • Behandel iedereen met respect.
 • Kwetsende of aanstootgevende reacties worden verwijderd.
 • Heb je vragen? Mail ons.

 

Wij maken gebruik van cookies om je een optimale gebruikerservaring aan te bieden. We maken gebruik van analytisch cookies om de website en dienstverlening te kunnen verbeteren en cookies van externe partijen. Lees voor meer informatie onze  privacy statement . Klik op de accepteer button om de cookies te accepteren.