ACP | Politievakbond ACP

Voorstel pre-pensioen onvoldoende

Het huidige voorstel van minister De Geus over de pre-pensioenen (in de sector politie AFUP en AFUP specifiek) en levensloop is voor de Politievakorganisatie ACP volstrekt onvoldoende. Zo vlak voor de paasdagen lijkt de minister de werknemers in Nederland blij te willen maken met een lege dop.

Het is goed om te vernemen dat deze regering inmiddels overtuigt is dat mensen niet meer tot hun 65e moeten doorwerken. De voorgestelde versie van de vut, pre-pensioen en levensloopregeling (VPL) is echter voor deze regering een "uitverkoopje". Op individuele basis kost het de deelnemers 12 procent van hun inkomen als zij er aan willen deelnemen. Naar verwachting zal daar slechts een klein deel van onze leden gebruik van willen (en kunnen!) maken. Ook de overgangsregelingen voor de mensen die bijna met pre-pensioen kunnen voldoen niet aan onze eisen.

De ACP laat het uitkleden van de huidige pre-pensioenen en de levensloop niet voetstoots gebeuren. Als de minister niet met betere voorstellen over de brug komt gaan onze leden daar ook zeker niet mee akkoord. De gevolgen die dit heeft voor het najaarsakkoord laten zich raden.

De minister heeft tot donderdag de gelegenheid om met betere voorstellen te komen. Wij vernemen dan graag aan de Haagse onderhandelingstafel welke duidelijkheid wij aan onze leden kunnen geven.

De Politievakorganisatie ACP houdt op korte termijn een aantal ledenvergaderingen. Daarin gaan wij het hebben over het kabinetsbeleid rondom de VPL, WAO, ziektekosten en het eind 2003 afgesproken najaarsakkoord. Dan komt ook ter sprake de uit dat najaarsakkoord voortkomende nullijn voor het loon.

Terug naar overzicht

De ACP biedt leden juridische hulp zodat je bij problemen over werk en inkomen verzekerd bent van rechtshulp. Je kunt ook gebruikmaken van de uitgebreide dienstverlening en diverse ledenvoordelen


Ook reageren?

Log hieronder in met je e-mailadres of lidnummer en je wachtwoord. (Hulp bij inloggen)

  • Houd rekening met je voorbeeldfunctie: ook burgers lezen jouw reactie.
  • Behandel iedereen met respect.
  • Kwetsende of aanstootgevende reacties worden verwijderd.
  • Heb je vragen? Mail ons.

 

Wij maken gebruik van cookies om je een optimale gebruikerservaring aan te bieden. We maken gebruik van analytisch cookies om de website en dienstverlening te kunnen verbeteren en cookies van externe partijen. Lees voor meer informatie onze  privacy statement . Klik op de accepteer button om de cookies te accepteren.