22 nov 2019, lfu
Vanaf 1 januari 2020 kunnen collega’s LFU (levensfase-uren) krijgen voor hun overwerk. Wil je daar meteen al gebruik van maken met je resterende overuren en toeslaguren? Geef dit vóór 29 november 2019 aan met behulp van een intranetformulier, vindbaar via het tabblad Personeel op intranet.
Als je niets wil veranderen aan de manier waarop jouw overuren vergoed worden (dus in tijd of in geld), hoef je niets te doen. De standaardcompensatie blijft overwerkuren in tijd (verlof) en de vergoeding van overwerktoeslagen in geld (uitbetaling).
Maak je de keuze om overwerkuren en overwerktoeslag in tijd te laten vergoeden, dan wordt dit (na fiattering) toegevoegd aan je LFU-saldokaart. In samenspraak met je leidinggevende kun je de opgespaarde LFU opnemen wanneer dat voor jou handig is. Bij een keuze voor uitbetaling in tijd geldt dus niet meer dat niet-ingeplande overuren na drie perioden automatisch worden uitbetaald.
Levensfase-uren zijn verlofuren die je ieder kalenderjaar kunt opnemen voor bijvoorbeeld vakantie, studie of sparen voor extra verlof voorafgaand aan je pensioen. De ACP pleit al langer voor de mogelijkheid om overuren in LFU te vergoeden, omdat je deze uren veel flexibeler kunt opnemen en er zo meer balans komt tussen werk en privé.
Ongewenst effect overwerk naar LFU
Sinds 1 januari 2020 kunnen collega’s LFU (verlofuren) krijgen voor hun overwerk. Nu blijkt echter dat collega’s die daarvoor hebben gekozen hun gemaakte overuren niet kunnen terugnemen in tijd als zij in datzelfde jaar meeruren hebben gemaakt. De ACP vindt dat onredelijk en onnodig. De werkgever denkt daar vooralsnog anders over.
14 julLFU-keuzemoment tot 30 maart
De afgelopen weken hebben de politiebonden twaalf voorlichtingsbijeenkomsten gegeven voor de collega’s die tot 30 maart kunnen kiezen of ze vanaf 1 juli gaan meedoen aan het nieuwe verlofsparen (LFU) of liever hun oude aanspraken op levensloopbijdragen, RPU en leeftijdsdagen behouden. Tijdens de bijeenkomsten kwamen enkele zaken aan bod die we hieronder nog eens toelichten. Voor alle
13 mrtVrijstelling 1 procent meer werken
Vanaf 1 juli 2019 wordt de regeling Levensfase-uren (LFU) van kracht. Vanaf dat moment komt de afspraak over ‘1 procent meer werken’ voor een groot deel van de politiemedewerkers te vervallen, in de eerste plaats voor de deelnemers aan de LFU. Inmiddels krijgt de ACP vragen hierover. Moet ik nu wel of niet 1 procent
23 janInvoering verlofsparen vanaf 1 juli 2019
De regeling levensfase-uren (LFU) – die politiemensen de mogelijkheid biedt om gedurende een langere periode extra doorbetaald verlof op te nemen – wordt per 1 juli 2019 ingevoerd. Begin maart hebben de politiebonden aan de werkgever gemeld alsnog te willen meewerken aan een positief besluit over de invoering van de LFU. Ze vinden het niet langer wenselijk
24 aprNoodzaak en belang LFU steeds groter
Steeds meer ontwikkelingen tonen de noodzaak aan voor het invoeren van de Regeling Levensfase-uren (LFU). Het ‘on hold’ laten van de LFU vinden de politiebonden niet langer verstandig. Dat hebben de bonden de werkgever laten weten met daarbij wel het nadrukkelijke verzoek om een nieuwe ‘impact analyse’. Die analyse moet duidelijk maken wat er voor
1 mrt